VPR10F10K
Wirewound Resistors - Chassis Mount 10K OHM 10W 5% +100 PPM
product image
VPR10F10K Picture
SeekIC No. : 001294710 Detail
VPR10F10K: Wirewound Resistors - Chassis Mount 10K OHM 10W 5% +100 PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPR10F10K
Mfg:
Honeywell
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 10 Watts Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Series :
Operating Temperature Range :
Dimensions :
Packaging :
Tolerance : 5 %
Resistance : 10 KOhms